Może być bardzo klasyczny lub zostać w pamięci jubilata na długie lata. Mowa o torcie urodzinowym. Dekoracja tortu na tą okazję musi być wyjątkowa – nawiązywać do pasji, zainteresowań, charakteru, a przede wszystkim – wieku obdarowanego. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami ozdobienia urodzinowego tortu.

Jeśli mamy do czynienia z urodzinami naszej pociechy i szykujemy się na większe kinder party, warto pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim – zbyt twarde, zbyt błyszczące i za bardzo słodkie dekoracje raczej nie przypadną do gustu małym smakoszom. Warto zadbać o to, aby wierzch tortu był kolorowy – dobrym pomysłem są drukowane na opłatku, personalizowane zdjęcia lub malowane kolorowymi barwnikami postacie. Obowiązkowo na torcie muszą znaleźć się świeczki – pamiętaj, aby usunąć je przed konsumpcją! Idealny tort dla dzieci to jogurtowy, śmietankowy, czekoladowy, ozdobiony świeżymi owocami.

Tort dla prawdziwego mężczyzny musi charakteryzować jego pasje. Jeśli mamy do czynienia z miłośnikiem motoryzacji – warto zainwestować w rysunek wyścigówki. Popularność na rynku cukierniczym biją torty w kształcie auta. Nie zapomnij o odpowiednim napisie – jeśli kwestia wieku jest dla jubilata niewygodna – użyj śmiesznego hasła lub motta, które wspólnie wspominacie z uśmiechem.

Tort dla kobiety powinien być kwintesencją słodkości i delikatności, a jednocześnie – nie stanowić źródła pustych kalorii. Jogurtowy, lekki, ze świeżymi owocami – to właśnie marzenie każdej, dbającej o linię jubilatki. Wierzch tortu może błyszczeć lub być pokryty gładką taflą srebra lub złota. W przypadku miłośniczki eko – świeży biszkopt lub talerz babeczek z owocami może spełnić jej najśmielsze oczekiwania.